Ślub po sezonie. Dlaczego warto zorganizować ślub i wesele poza sezonem letnim?

W Polsce utarło się, że śluby organizowane są między majem, a wrześniem i to najczęściej w miesiącach, które w swojej nazwie mają literę „r”. Ciepłe słońce, piękna pogoda, długi dzień zachęcają do wybrania daty ślubu w sezonie letnim. Wiele argumentów przemawia za tym wyborem, ale spójrzmy na to z innej strony. Pogoda jest zjawiskiem i nigdy nie mamy gwarancji, że w wybranym dniu będzie wymarzona. Dużym problemem bywa również upał, który dokucza wszystkim gościom i nieraz stanowi duże wyzwanie dla klimatyzacji w restauracji. Zdarza się również, że goście odmawiają przyjazdu na ślub z powodu zaplanowanych wcześniej wyjazdów wakacyjnych.

Rozważacie powyższe kwestie, albo wręcz przeciwnie, chcecie zrobić coś oryginalnego, poznaliście się w jeden z tych chłodnych wieczorów albo nie chcecie czekać na ślub kolejne dwa lata. Jeśli tak, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi argumentami, dlaczego warto zorganizować ślub poza sezonem.

  • W lokalach weselnych dostępnych jest więcej wolnych terminów. Jest szansa, że nie będzie konieczności przekładania ślubu na kolejny rok.
  • Kapele weselne i inni dobrzy podwykonawcy w tym czasie również są bardziej dostępni.
  • Po sezonie często są niższe ceny zarówno w lokalach jak i u podwykonawców.
  • Kolory jesienno-zimowo-wiosenne mogą stworzyć piękne tło dla całego przyjęcia i sesji fotograficznej.
  • Charakterystyczna pora roku, chociaż często kapryśna, pozwala na wyjątkowy dobór potraw do menu weselnego . Z pewnością można zaserwować gościom potrawy, których na co dzień nie spotyka się na weselnych stołach np grzaniec, krem z kurek.
  • Bardzo łatwo, a jednocześnie oryginalnie można wybrać kolor lub motyw przewodni wesela. Zdjęcia będą się na pewno różnić od wszystkich innych, jeśli na stole pojawią się orzechy, kasztany lub stroiki świąteczne.
  • W trakcie Waszego wesela nad klimatycznym jeziorem plażę z pewnością będą puste, co pozwoli Wam wykorzystać tą przestrzeń na niepowtarzalną sesję zdjęciową.

Każdy sezon rządzi się swoimi prawami i kolorami. Zanim podejmiecie tą ostateczną decyzję, zobaczcie jak piękne i oryginalne mogą być dekoracje ślubne dopasowane do pory roku.


Kolory i dekoracje ślubne dominujące jesienią

happyinvitation.com
happyinvitation.com
poradnikpannymodej.pl
poradnikpannymodej.pl

Kolory i dekoracje ślubne dominujące zimą

www.vponsalewedding.co.uk.jpg
vponsalewedding.co.uk
fot. góra: Kristen Gardner via iloveswmag.com, via banffandcanmoreweddingplanner.com, dół: via inspiredbythis.com, via societybride.com, Jose Villa via oncwed.com
fot.góra: Kristen Gardner via iloveswmag.com, via banffandcanmoreweddingplanner.com, dół: via inspiredbythis.com, via societybride.com, Jose Villa via oncwed.com

Kolory i dekoracje ślubne dominujące wiosną

www.weddingomania.com
weddingomania.com
http://bumbyphotography.com
bumbyphotography.com

Jesteśmy bardzo ciekawe, która pora roku najbardziej Was urzekła. Czekamy na Wasze komentarze.

Zapisz

Zapisz

Zapisz