eatsycom

Kim jest konsultant ślubny i co może Wam zaoferować?

Konsultant ślubny lub wedding planner to coraz częściej wymieniany zawód w branży ślubnej. Jest to profesja, która narodziła się w Stanach Zjednoczonych. W Polsce pierwsze agencje ślubne zaczęły pojawiać się około 9 lat temu i choć na początku niewiele osób wiedziało czym właściwie się zajmują, to jednak dziś, za sprawą kilku filmów, programów telewizyjnych i z roku na rok przybywających agencji ślubnych, polskie pary coraz częściej korzystają z jego usług. Kim właściwie jest? Jest to osoba, którą zatrudniacie na czas przygotowań ślubnych oraz w dniu uroczystości. Do jej obowiązków należy profesjonalna organizacja ceremonii ślubnych i weselnych, między innymi:

 • ustalenie z Młodą Parą motywu przewodniego ceremonii ślubnej i wesela
 • ustalanie kosztorysu uroczystości w oparciu o budżet weselny Pary Młodej
 • dobór lokalizacji na przyjęcie weselne
 • dobór miejsca na uroczystość zaślubin
 • negocjowanie i podpisywanie umów z podwykonawcami
 • całościowe rozliczenia z podwykonawcami
 • przygotowanie zamówienia papeterii ślubnej
 • organizacja atrakcji ślubnych
 • koordynacja dnia ślubu w tym opieka nad Parą Młodą i gośćmi.
 • znalezienie noclegów dla Pary Młodej i gości, i wiele innych.

Warto zaznaczyć, że konsultanci ślubni posiadają sprawdzoną bazę dostawców, mają wiedzę na temat dobrych lokalizacji, znają obsługę i są na bieżąco z tym, co dzieje się w lokalnej branży ślubnej. Konsultanci nigdy nie wybierają sami. Zawsze współpraca rozpoczyna się od wnikliwej rozmowy na temat oczekiwań, marzeń oraz możliwości finansowych. Na kolejnych etapach wedding planner przygotowuje propozycje dopasowane do oczekiwań przyszłych małżonków, ale to oni ostatecznie podejmują decyzję, z usług którego podwykonawcy chcą skorzystać. Tym samym Młoda Para nie zostaje pozbawiona przyjemności związanej z planowaniem ślubu i wesela. W trakcie przygotowań konsultant pozostaje w ciągłym kontakcie z narzeczonymi, przypomina o ważnych terminach, służy radą i wsparciem.
W dniu ślubu konsultant ślubny strzeże wypracowanego wcześniej scenariusza całego dnia od rana do późnych godzin nocnych. W tym dniu zarówno Młoda Para, rodzice jak i goście nie muszą się martwić o wszelkie niedogodności czy pilnowanie harmonogramu atrakcji. Młoda para może czerpać radość z najważniejszego dnia w ich życiu, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, a całą resztą zajmuje się konsultant ślubny.

Nie wiecie czy usługa konsultanta ślubnego jest Wam potrzebna?

Spróbujcie zastanowić się nad poniższymi twierdzeniami. Jeśli większość z nich jest zgodna z prawdą warto rozważyć wynajęcie wedding plannera.

 1. Oboje pracujecie, budujecie dom lub wychowujecie małe dzieci, macie mało czasu dla siebie i na realizowanie swoich pasji.
 2. Mieszkacie za granicą lub w drugiej części Polski, ale koniecznie chcecie wziąć ślub w regionie, z którego pochodzicie.
 3. Nie macie doświadczenia w organizowaniu dużych przyjęć lub nie macie zdolności organizacyjnych.
 4. Jesteście pierwsi wśród swoich znajomych lub kolejni, ale wciąż nie znacie dobrych podwykonawców z branży ślubnej.
 5. Stresuje Was, że coś może pójść nie tak, tort nie przyjedzie na czas albo dekoracja sali będzie zupełnie inna niż sobie wymarzyliście.
 6. Macie wymagającą rodzinę, obawiacie się, że możecie nie sprostać wysoko zawieszonej poprzeczce po ostatnim weselu kuzynki.
 7. Nie interesujecie się modą i trendami obowiązującymi w danym sezonie. Nie przywiązujecie uwagi do kolorów i stylów, ale dobrze wiecie, że babcia na pewno zwróci uwagę na szczegóły.

Jeżeli spełniacie powyższe kryteria zastanówcie się nad zatrudnieniem profesjonalnego konsultanta ślubnego. Na początek umówcie się na spotkanie, to nic nie kosztuje, a z pewnością pomoże Wam podjąć decyzję.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz