Podróże poślubne szyte na miarę.

Marzeniem Justyny od dawna była podróż do Japonii. Zakochana w anime i mandze, zafascynowana kulturą i egzotyką kraju położonego na drugim krańcu świata, bardzo pragnęła zobaczyć go na własne oczy. Katalogowe oferty tradycyjnych biur podróży dla 2 osób to koszt w okolicach 25 tys. zł. Wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić po organizacji ślubu i wesela. Co jednak jeśli ktoś mógłby uszyć podróż dopasowaną do naszych zainteresowań, potrzeb i możliwości, obniżając przy tym koszt o połowę ?

Doświadczenie i praktyczne informacje.

To była pierwsza zagraniczna podróż Jacka i Justyny. Nie jest łatwo namówić kogoś na pierwszą wyprawę, aż tak daleko, nawet jeśli jest to spełnienie podróżniczych marzeń. Jednakże dużo łatwiej jest to zrobić, jeśli ma się kogoś, komu można zaufać, kto był już w tym kraju, zna kulturę i obyczaje, a dodatkowo może nam pomóc taką podróż szczegółowo zaplanować. Nawet jeśli oznacza to przeprowadzenie mini-szkolenia z odpraw na lotnisku, czy wręczenie rozmówek polsko-japońskich.

Wbrew złudnemu wyobrażeniu przeciętnego Polaka, Japonia nie jest krajem w którym bez problemu dogadamy się po angielsku. Niektórzy mieszkańcy, nawet jeśli władają tym językiem, niekoniecznie zawsze będą wykazywać chęć porozumiewaniu się nim. Przynajmniej dopóty, dopóki nie zasłużymy w ich oczach na szacunek. Ot taki kulturowy niuans 😉

Dostępność opiekuna i elastyczny grafik podróży.

Tak daleka wyprawa to dla niektórych również stres i obawy, czy sobie poradzi w kraju tak odmiennym od mojego kulturowo. Mając jednak na podorędziu kogoś z kim możemy się w razie jakiś problemów lub wątpliwości skontaktować przez skype lub telefon będąc już na miejscu, na pewno łatwiej zanurzyć nam się w takiej wyprawie i eksplorować nie tylko najbardziej znane turystycznie zakątki.

Swoboda wyboru i wolność podróżowania to kolejny powód dla którego klienci przedkładają podróże szyte na miarę nad masowe oferty standardowe biur podróży. Z jednej strony mając solidnie przygotowany, indywidualny plan podróży, z drugiej jednak wiedząc, że w dowolnej chwili mogą spędzić w danym miejscu więcej czasu, ludzie odczuwają dużo większy komfort psychiczny.

Jeśli np. akurat zachwyciliśmy się romantycznym zachodem słońca na wzgórzu Tibidabo, z niesamowicie pięknym widokiem na Barcelonę i mamy nieodpartą ochotę dłużej się tym rozkoszować kosztem kolejnej atrakcji, to czemu mielibyśmy się skazywać na sztywne ramki? Z drugiej strony spontaniczne bieganie po mieście w tą i z powrotem raz na jakiś czas ma,  i owszem swój urok, niemniej jednak z dobrze opracowanym wcześniej planem moglibyśmy ten czas dużo lepiej wykorzystać nie stojąc w kolejkach do tej czy innej atrakcji. Nie mówiąc już o ciekawych dla nas miejscach lub wydarzeniach, które najzwyczajniej w świecie ominiemy, nie robiąc wcześniej solidnego rozeznania.

Dla kogo?

Podróże szyte na miarę są przede wszystkim dla osób, które pragną jak najwięcej poznawać i doznawać. Zależy im na tym, aby przeżyć fajną przygodę, spełnić swoje podróżnicze marzenie. Chcą autentycznych doznań, chcą choć na trochę wniknąć w daną kulturę i przywieźć wspomnienia, które zostaną z nimi do końca życia.

Dla Justyny Japonia została odczarowana. Jej wyobrażenia jako nastolatki, uległy weryfikacji rzeczywistości przez umysł dojrzałej kobiety. Kraj kwitnącej wiśni okazał się inny niż kreowany jego obraz w anime czy mandze. Ani lepszy, ani gorszy, po prostu inny. Gdyby jednak nie odważyła spełnić się swojego marzenia, nigdy by się o tym nie dowiedziała. A para młoda nie przeżyła by fascynującej, niezapomnianej i jakże innej od tych które widzimy na kolorowych stron katalogów, podróży poślubnej.

Marcin Dębski – współzałożyciel Travel Architects – wakacje szyte na miarę; pasjonat podróży, uwielbiający spełniać podróżnicze marzenia, zarówno te duże jak i te małe; współzałożyciel e-magazynu: http://www.podrozeszytenamiare.pl

Pierwsze zdjęcie źródło:meomom726.tumblr.com

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz