Czy warto zrobić sesję narzeczeńską? Czyli 8 powodów dla których uważamy, że tak.

Jeżeli właśnie jesteście na takim etapie przygotowań przedślubnych, w którym zastanawiacie się, czy warto  w wypełniony po brzegi harmonogram  wpleść sesję narzeczeńską, możemy Wam pomóc.

 W kilku krótkich punktach pokażemy Wam, że jeżeli tylko macie na nią czas i ochotę to jak najbardziej warto to zrobić. Być może przygotowania do sesji pozwolą Wam na wybór motywu przewodniego wesela, a na pewno efekt finalny w postaci pięknych zdjęć może zostać wykorzystany w kreatywny sposób w innych punktach ceremonii. Dodatkowo sesja narzeczeńska  zamówiona w pakiecie z sesją ślubną i plenerową nie obciąży aż tak bardzo Waszego budżetu.

Pomijając fakt , że kiedy spojrzycie na Wasze zdjęcia po latach, ogarną Was przyjemne wspomnienia z czasu przed ślubem, to także dobry pomysł ponieważ:

Poznacie fotografa, z którym będziecie współpracować w dzień ślubu.

Jeżeli tylko planujecie zatrudnić go również na Waszą ceremonię. Dzięki sesji zrobionej klika miesięcy przed ślubem możecie poznać sposób pracy fotografa, podejście do Was, upewnić się, że nadajecie na tych samych falach i czujecie się z nim swobodnie. Co najważniejsze będziecie mieli możliwość ocenić efekt końcowy zanim powierzycie mu utrwalenie wspomnień z najpiękniejszego dnia w Waszym życiu.

źródło: Belle The Magazine

Oswoicie się z aparatem.

Niewielu z nas ma doświadczenie w roli modela i nie wszyscy rodzą się z darem pozowania. To właśnie nieśmiałość lub niechęć do oglądania siebie na zdjęciach jest najczęstszą przyczyną zaniechania sesji narzeczeńskiej. Jednak profesjonalna sesja znacznie różni się od amatorskich zdjęć wykonywanych na rodzinnych przyjęciach, a i efekty są o wiele lepsze. Jestem przekonana że dzięki temu nabierzecie trochę doświadczenia i apetytu na sesję ślubną.

źródło: ©Azul Photography
źródło: photospices.com

Możecie pokazać Waszą pasję.

Uwielbiacie podróże a Waszym ukochanym miastem, do którego zawsze wracacie jest Barcelona? Wykupcie bilet na weekend tylko dla siebie i fotografa. Odświeżycie wspomnienia i spędzicie razem czas we wspaniałej scenerii a zdjęcia na pewno będą wyjątkowe. To też świetna okazja żeby odpocząć od przedślubnego stresu i naładować akumulatory na kolejne wyzwania.

źródło:barcelona-photographer.eu
źródło:Localgrapher.com
źródło:veronicahansenweddings.com

Szalone pomysły.

Możecie zrealizować wszystkie, które byłyby niełatwe do zrealizowania w strojach ślubnych. Tu ogranicza Was tylko wyobraźnia. Możecie wykorzystać przebrania, farby, gadżety a nawet ukochane zwierzęta. Dacie też świetną wskazówkę fotografowi na kolejne realizacje z Waszym udziałem.

źródło:Allison Williams Photography
źródło: brit.co
źródło:photospices.com

Spędzicie ten czas na 100% tylko ze sobą

…no i z fotografem. W dniu ślubu będziecie najczęściej otoczeni Waszymi gośćmi, część zdjęć będzie robiona w pośpiechu gdyż kolejne wydarzenia ze ślubnego scenariusza będą czekały w kolejce. Natomiast tu możecie się skupić  na Waszych emocjach, być tylko tu i teraz i w spokoju powtarzać  zaplanowane ujęcia do fotografii, które…

…wykorzystacie jako dekorację na Waszym weselu.

Dzięki Waszym zdjęciom wystrój sali będzie niepowtarzalny. Fotografie z sesji narzeczeńskiej  nadają się idealnie jako element zdobiący tablicę z rozmieszczeniem gości weselnych, jako dekoracje na stołach, powieszone klamerkami  na sznurku  nad księgą gości lub candy barem idealnie wpiszą się w panujące trendy boho i rustykalne. Można nimi także przyozdobić fotobudkę lub zrobić kącik wspomnień.

źródło:partyvarazs.hu
źródło:kibuck.com

źródło: Deer Pearl Flowers

Przygotujecie spersonalizowane zaproszenia .

Jeżeli chcecie wykorzystać Wasz wizerunek na zaproszeniach, zadbajcie o to, aby zdjęcia były dobrej jakości. Profesjonalna sesja jest do tego idealna, a takie zaproszenia zamiast trafić do pudełka wspomnień mogą przyozdobić domową półkę najbliższych Wam osób.

źródło:shutterfly.com
źródło:confettidaydreams.com

Podziękujecie rodzicom i gościom.

Pokaz slajdów z podziękowaniami dla rodziców lub krótką historią Waszej znajomości zawsze przykuwa uwagę , gromadzi gości w jednym miejscu i powoduje łzy wzruszenia. Możecie także podarować rodzicom obraz z fotografią wydrukowaną na płótnie lub wykorzystać zdjęcia na pudełkach z upominkiem dla gości. Możliwości jest mnóstwo.

Korzystajcie, bawcie się i utrwalajcie to, co może zostać zapomniane. Z pewnością warto.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz